Sanal POS Rehberler

En Düşük Komisyonlu Sanal POSlar | 2024

en dusuk komisyonlu sanal pos firmalari

Online ticaret dünyasında avantajlı bir konum elde etmek ve maliyetleri en aza indirerek kar marjını artırmak isteyen her işletmenin aklına ilk olarak düşük komisyon gelmekte. Bu yazıyla birlikte en düşük komisyonlu sanal posların hangileri olduğuna bakacağız.

Sanal POS Seçerken Nelere Dikkat Etmeli?

Sanal POS seçerken dikkatli bir değerlendirme, işletmenizin online ödemelerde başarılı olmasında kritik bir rol oynar. Güvenilirlik, düşük komisyonlar, güçlü güvenlik önlemleri ve müşteri desteği gibi faktörler, doğru sanal POS sağlayıcısını seçerken göz önünde bulundurmanız gereken temel unsurlardır. Ayrıca, işletmenizin ihtiyaçlarına uygun esnek özelliklere sahip bir sanal POS seçimi, ödeme süreçlerinizi optimize etmenize ve müşteri memnuniyetini artırmanıza yardımcı olabilir. Bu noktalara odaklanarak, işletmenizin büyümesine katkı sağlayacak en uygun sanal POS çözümünü seçmek için sağlam bir temel oluşturabilirsiniz.

En Düşük Komisyonlu Sanal POSlar hangileridir?

Online ticaret dünyasına atılırken sizlere avantaj sağlayabilecek en uygun sanal POS kuruluşları şunlar olabilir.

PayTR Sanal POS

En bilindik ödeme kuruluşlarından biri olan PayTR için komisyon oranları şu şekildedir: E-ticaret siteleri, sanal POS üzerinden link ve tek çekim ödeme alanlar için yüzde 1,45’lik bir komisyon oranından faydalanabilirler. Tek çekim sanal POS üzerinden ödeme alan işletmeler ise yüzde 1,95’lik bir komisyon oranıyla işlem yapabilirler. Aynı zamanda online ödeme alacağınız web sitenizde PayTR’nin ödeme adımını uzatacak iFrame çözümü yerine Direct API çözümüyle ödemelerinizi tek adımla çok daha hızlı hale getirebilirsiniz. PayTR Direct API modülünü POS Entegratör ile entegre edebileceğinizi hatırlatmakta fayda var.

Sipay Sanal POS

Popüler ödeme kuruluşlarından olan Sipay hızlı başvuru süreciyle ve link ile ödeme gibi bir çok farklı özellik ile öne çıkmakta aynı zamanda %1.29 dan başlayan komisyon oranlarıyla en uygun Sanal POS’lar arasına girmekte.

Lidio Sanal POS

Lidio-pass gibi özellikleriyle öne çıkan Lidio Sanal POS sizin belirleyeceğiniz vadeler ile sizlere en avantajlı komisyon oranları sunmakta, internetten ödeme almak için Lidio Sanal POS sizler için uygun bir seçenek olabilir.

AKÖde Sanal POS

Akbank’ın iştiraki olan AKÖde Sanal POS 2023 itibariyle popülerliğini arttıran firmalar arasına girmekte ekstra bedeller olmadan hızlı başvuru süreciyle öne çıkan Aköde POS için komisyon oranları %0.99’dan başlamakta.

Paratika Sanal POS

Oldukça popüler Sanal POS firmalarından biri olan Paratika ise yine kolay başvurusu ve ekstra bedeller olmadan süreci yönetmekte. %0.69‘dan başlayarak ortalama olarak %2,5 komisyon oranları ile en uygun sanal POS firmaları arasına girmekte.

PARAM Sanal POS

Yine en bilindik ödeme kuruluşları arasında yer alan PARAM kolay başvuru süreci, ertesi gün ödeme gibi avantajlarıyla ön plana çıkmakta. %3,69 komisyon komisyon oranı ile en uygun sanal POS firmalarından biridir. Ayrıca ParamKart Business sahiplerine ise daha çok avantajlı olan %2,69‘lık bir komisyon oranı ile hizmet vermekte.

Komisyon Oranlarını En Uygun Hale Getirmenin Yolu

Sanal POS firmalarıyla yapacağınız anlaşmalardan ziyade ödeme alma süreçlerinde izleyeceğiniz farklı stratejiler ile birlikte ödeyeceğiniz komisyon miktarlarını daha fazla düşürmek mümkün. Örneğin müşterilerinizin kartlarına göre en düşük komisyonlu POSa yönlendirme yaparak veya taksit miktarına göre en uygun komisyonlu POSa yönlendirme yaparak karınızı büyük oranda arttırabilirsiniz.

En Kolay Sanal POS Entegrasyonu

En Düşük Komisyonlu Sanal POSlar
En Düşük Komisyonlu Sanal POSlar

POS Entegratör ile birlikte 30’dan fazla banka, ödeme kuruluşu ile tek tuşla entegre olabilirsiniz. Ayrıca komisyon oranlarınızı en uygun hale getirmeye yarayacak olan stratejilerinize uyumlu Gate özelliği ile birlikte ödeme kuralları belirleyerek müşterinizi en uygun Sanal POSa yönlendirebilirsiniz.

2 Yorum “En Düşük Komisyonlu Sanal POSlar | 2024

  1. Bora avatarı Bora dedi ki:

    Ödeme kuruluşlarından en uygun ve az hatalı olanı sizce hangisi

    1. Fatih Çelebi avatarı Fatih Çelebi dedi ki:

      Merhaba bu konuda sizlere PayTR, Sipay, Lidio ödeme kuruluşlarını önerebiliriz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir