Ödeme Eklentileri

WooCommerce Sanal POS Eklentisi Seçimi Nasıl Yapılır?

woocommerce sanal pos eklentisi seçimi

WooCommerce farklı ödeme yöntemleri ile ödeme yapılabilir. WooCommerce Sanal POS Eklentisi nasıl seçilmelidir nelere dikkat edilmesi gerekir bu yazıda inceleme altına alıyoruz.

WooCommerce Ödeme Yöntemleri

WooCommerce tabanlı bir e-ticaret web sitesine ödeme yöntemleri eklemek için kullanılan eklentilerdir. WooCommerce, WordPress tabanlı bir e-ticaret platformudur ve geniş bir kullanıcı tabanına sahiptir. Sanal pos eklentileri, kullanıcılara çeşitli ödeme seçenekleri sunarak alışveriş deneyimini iyileştirmeye yardımcı olur.

Stripe

Stripe, online ödemeler için popüler bir platformdur. WooCommerce üzerinde Stripe entegrasyonu sayesinde, müşteriler kredi kartlarıyla güvenli bir şekilde ödeme yapabilirler. Stripe, birçok farklı ülkede ve para biriminde işlem yapma yeteneği sunar. Türkiye’den kurulmuş firmalar ile Stripe ile ödeme almanız malasef mümkün değil. Stripe ile ödeme alabilmeniz için Stripe’in kabul ettiği ülkelerden birinde firma ve banka hesabı açarak başvuru yapmanız gerekmektedir.

Paypal

PayPal, dünya genelinde yaygın olarak kullanılan bir ödeme platformudur. WooCommerce’deki PayPal entegrasyonu, müşterilere PayPal hesapları veya kredi kartları aracılığıyla ödeme yapma olanağı sağlar. Malesef Dünyada çok fazla yaygın olan bu kuruluş 30 Mayıs 2016 tarihinde resmi İnternet sitesinde yayımlanan bildiri ile Türkiye’deki faaliyetlerini durdurdu.

Woo Payments

WooCommerce, kendi ödeme yöntemi olan “WooCommerce Payments“ı da sunar. Bu, kredi kartları ve diğer ödeme yöntemleri için bir çözüm sunar. WooCommerce Payments, kullanımı kolaydır ve WooCommerce kullanıcıları için entegrasyon avantajına sahiptir. Artık WooCommerce kurulumu ile beraber gelmektedir. WooPayments Stripe ile çalıştığı için Türkiye de kurulan firmaların kullanımı gene mümkün olmayacaktır. Yakında bir hamle yapıp bizim cografyamızıda başka bir kuruluş ile Woo Payments e dahil edebilirler.

Türkiye’de Sık Kullanılan Sanal POS Sağlayıcıları

Türkiye’deki WooCommerce kullanıcıları, Türk Lirası (TRY) cinsinden ödeme almak istediklerinde genellikle Türkiye’ye özgü sanal pos sağlayıcılarını tercih ederler. İşte bu konuda sık kullanılan bazı sanal pos sağlayıcıları

iyzico

İyzico, Türkiye’de yaygın olarak kullanılan bir ödeme hizmeti sağlayıcısıdır. Kredi kartları, taksit seçenekleri ve diğer ödeme yöntemlerini destekler. WooCommerce üzerinde İyzico entegrasyonu kolayca yapılabilmektedir. iyzico’nun WordPress eklenti dizininde aktif güncel eklentisi mevcuttur. https://tr.wordpress.org/plugins/iyzico-woocommerce/ adresinden ulaşabilirsiniz. WooCommerce ile çalışabilen iyzico eklentisi iframe ya da ödeme sonrası bir sayfada çalışmaktadır.

PayTR

PayTR, Türkiye merkezli bir ödeme hizmeti sağlayıcısıdır. Kredi kartları, banka kartları ve diğer ödeme seçeneklerini destekler. WooCommerce üzerinde PayTR entegrasyonu ile müşterilere geniş bir ödeme yelpazesi sunabilirsiniz.PayTR’ ödeme eklentisinin ‘nin WordPress eklenti dizininde eklentisi mevcuttur fakat bir süredir güncellenmemektedir. https://tr.wordpress.org/plugins/paytr-sanal-pos-woocommerce-iframe-api/ adresinden ulaşabilirsiniz. WooCommerce ile çalışabilen PayTR eklentisi iframe içinde ödeme formundan sonra çıkan bir sayfa içinde gömülü olarak gelmektedir.

POS Entegratör: Sitenizde Kusursuz Bir Ödeme Deneyimi Yaşatın

30+ Ödeme kuruluşu entegrasyonu ile anlaşmalı olduğunuz entegrasyonu kolayca entegre edin ve test modu sayesinde tüm süreci simüle edin. POS Entegratör WooCommerce sanal pos eklentisi nin ücretsiz sürümüne https://wordpress.org/plugins/pos-entegrator/ adresinden ulaşabilirsiniz

woocommerce sanal pos eklentileri

WooCommerce Sanal POS Eklentisi Tercih Ederken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Uyum ve Entegrasyon

 • WooCommerce sürümü ile uyumlu olmalıdır.
 • Diğer eklentilerle uyumluluk: Temalar, diğer eklentiler ve WordPress’in güncel sürümüyle sorunsuz çalışmalıdır.
 • Müşteri hesapları ve sipariş geçmişi ile uyumlu entegrasyon.

Ödeme Seçenekleri

 • Farklı kredi kartlarına ve ödeme yöntemlerine destek: Visa, MasterCard,Troy gibi kredi kartlarına ek olarak, diğer popüler ödeme yöntemlerini de desteklemesi önemlidir.
 • Taksit seçenekleri: Türkiye’de yaygın olarak kullanılan taksit seçeneklerini sunma kapasitesi.
 • Taksit Gösterimi: Ürün sepete eklenmeden önce detay kısmında taksit tutarlarının gösterilmesi müşterinizi ödeme götüren bir özellik olacaktır. Taksit tabı özelliğimizi inceleyebilirsiniz.

Mobil Uyum

Mobil cihazlarda sorunsuz çalışma: Eklenti, mobil cihazlarda kullanıcı dostu bir ödeme deneyimi sunmalıdır.

Performans

Hız: Eklentinin sitenizin performansını olumsuz etkilememesi ve hızlı işlem yapabilmesi önemlidir.
Yüksek Trafik Durumu: Eklentinin yüksek trafikli durumlarda başarılı bir performans sergileme yeteneği.

Güncelleme ve Destek

 • Sürekli güncelleniyor mu? Güncellemeler, güvenlik açıklarını düzeltmek ve yeni özellikleri eklemek için önemlidir.
 • Güvenilir müşteri destek hizmeti: Sorun yaşandığında veya yardıma ihtiyaç duyulduğunda sağlam bir destek ekibinin bulunması.

Raporlama ve Analitik

 • Satış raporları: Satış verilerini izlemek ve analiz etmek için kullanıcı dostu bir raporlama sistemi.
 • Ödeme dönüşüm oranlarını takip edebilme özellikleri.

Maliyet ve Ücretlendirme

 • Eklentinin maliyeti: Lisans maliyetleri, entegrasyon ücretleri ve işlem ücretleri gibi unsurları değerlendirin.
 • Taksit ve vadeli ödemeler için ek maliyetler.

Dil ve Bölgesel Desteği

 • Türkçe dil desteği ve Türkiye’ye özgü bölgesel gereksinimlere uygunluk.
 • Farklı dil ve para birimi ile hizmet veriyorsanız en doğal şekilde sitenizde bunu kullanabileceğiniz özelliklere sahip olması gerekir

Ödeme Dönüşümü Artırıcı Özellikler

 • Tek sayfa ödeme seçenekleri.
 • Otomatik kart kayıt özelliği.
 • Hızlı ödeme seçenekleri.
 • Güvenlik logosu ve sertifikalarının gösterimi.

Seçeceğiniz wooCommerce sanal POS eklentisi, müşteri memnuniyetini ve güvenliğini artırmak, ödeme süreçlerini kolaylaştırmak ve dönüşüm oranlarını optimize etmek için geniş bir özellik yelpazesi sunmalıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir